Vyhledávání

Červen 2015

Vysvědčení

A je tu konečně ten dlouho očekávaný den - VYSVĚDČENÍ. Všechny děti měly vyznamenání, většina si nesla domů samé jedničky, dvojek bylo jen trošinku. Snad se nám bude stejně dobře (nebo i lépe) dařit i ve 2. třídě.
 

Těšíme se na prázdniny

V poslední výtvarné výchově děti kreslily, na co se nejvíc těší o prázdninách. 
 
 
 

Berušky

Na konci školního roku jsme si vyrobili ještě papírové berušky, které mohou sloužit jako pěkné zápichy do květináče.
 

Elenčiny medaile

Elenka si na předposlední hodinu tělocviku připravila soutěž, na kterou pro děti vlastnoručně vyrobila i medaile. Nesměl chybět ani slavnostní ceremoniál na stupních vítězů.
 

Roční období

Roční období je téma, které v poslední době hodně zmiňujeme v českém jazyce i v prvouce. Kresby dětí zachycují proměny v přírodě v závislosti na ročních obdobích.
 

Cesta kolem světa

V rámci celoškolního velkoprojektu "Cesta kolem světa" jsme se i v naší třídě zabývali daným tématem. Pro prvňáčky bylo téma projektu docela těžké, přesto se s ním vypořádali docela dobře. Poprvé jsme se seznámili s mapou, vysvětlovali jsme si neznámé pojmy, dozvěděli jsme se o existenci světadílů, o kterých jsme si vyprávěli. Podle fotografií pak děti malovaly obrázky zvířat, která žijí v jednotlivých kontinentech. Tyto obrázky děti vlepovaly do správných světadílů na velké mapě světa. Protože velmi rádi zpíváme, naučili jsme se také dvě nové písničky o Africe - Pět minut v Africe a Chňapík, maličký krokodýl. Následující den pak velká část dětí strávila příjemné odpoledne na  "Letu kolem světa" s rodiči.
 

Princezny a princové

Děti se pokusily nakreslit obrázky kostýmů, které měly na zámku v Miloticích na sobě.
 

Zámek Milotice

Milotický zámek děti kreslily vodovými barvami. Jeho podobu trefily úplně skvěle, některé obrázky jsou dokonce hezčí než ve skutečnosti.
 

Galerie princů a princezen

V Miloticích to všem princeznám a princům moc slušelo. Obrázky všech dětí v kostýmech si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
 
 

Školní výlet - zámek Milotice

4. června jsme společně s druhou třídou jeli na výlet na malebný moravský zámek Milotice, který je známý především natáčením pohádky Za humny je drak. Zde jsme absolvovali netradiční kostýmovanou prohlídku a na chvíli se proměnili v prince a princezny. Dívky si při hudbě zatančily a chlapce čekal šermířský souboj. V zámecké jízdárně jsme si prohlédli výstavu dravců, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze světa ptačí říše, zasoutěžili jsme si a vyzkoušeli si přílet dravce na ruku. Nakonec jsme navštívili dračí sluj, provedli nepostradatelné nákupy suvenýrů a prošli se po rozkvetlé zámecké zahradě. Cesta byla dlouhá, ale rozhodně stála za to, děti se vracely plné krásných zážitků.
 
Na školním webu bude zveřejněn pouze výběr fotografií, na tomto místě si je můžete prohlédnout všechny.