Vyhledávání

Červen 2017

Vysvědčení

 V pátek 30. června jsme slavnostně ukončili 3. třídu. Vysvědčení dopadlo velmi dobře, i když bylo letos učení mnohem těžší než loni - 13 dětí mělo vyznamenání. Užijte si všichni zasloužené prázdniny, odpočiňte si a dávejte na sebe pozor. 4. září se na vás budu zase těšit - tentokrát už ve 4. třídě. 
Irena Frantálová
 

Namaluj písničku

V poslední výtvarné výchově v tomto školním roce jsme malovali obrázky podle písniček pana Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Odeslali jsme je do výtvarné soutěže Trvalky - Namaluj písničku.
 

Plavání

V pondělí 26. června byl ukončen plavecký kurz pro 3. a 4. třídu. Všichni dostali plavecké vysvědčení podle svých výkonů a konaly se také závody na 50 m volný způsob.
 
 
 
 
 
 
 

Ferda Mravenec

Poslední letošní projekt ve 3. třídě byl věnován knize Ondřeje Sekory, kterou jsme teď na konci školního roku dočetli. Povídali jsme si o životě mravenců, zhlédli jsme několik zajímavých videí o tomto hmyzu, kreslili jsme ilustrace, ale nejvíce času jsme věnovali práci s textem, kdy děti vyhledávaly odpovědi na téměř stovku záludných otázek z příběhu Ferdy Mravence. Naučili jsme se 3 nové písničky o mravencích. Nechyběly ani další úkoly z češtiny, oblíbená početní skládačka a nakonec i rozdávání medailí za nejlepší práci.
 

Stroj času

Po besedě s paní Drijverovou v Městské knihovně v Jihlavě jsme v Muzeu Vysočiny navštívili interaktivní archeologickou výstavu "Stroj času", ve které jsme si vystavené exponáty mohli nejen prohlédnout, ale i osahat a prakticky vyzkoušet. Zkusili jsme si například mlít obilí na kamenném mlýně, opracovávat dřevo na šlapacím soustruhu, plést z kroužků drátěnou košili, razit mince, psát husím brkem, tkát na tkalcovském stavu, řezat kůži ostřím z pazourku, štípat dříví kamennou sekerou, bojovat s rytířským dřevcem, vyzkoušet si obléct zbroj s mečem a štítem nebo se projít ve středověkých botách.
 

Beseda se spisovatelkou Martinou Drijverovou

Jako odměnu za celoroční snažení v etapové soutěži "Za pohádkou všemi světadíly" jsme byli pozváni na zajímavou besedu se spisovatelkou Martinou Drijverovou, autorkou řady krásných dětských knížek. Na začátku byli vyhodnoceni nejlepší soutěžící - v naší třídě to byla Elenka Zvěřinová, Matoušek Jurka a Martínek Tománek. Následovalo velmi pěkné povídání o práci spisovatelky a o knížkách, nakonec také autogramiáda.
 
 

Peace Run

Peace Run je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru a porozumění. Ve středu 14. června 2017 jsme se spolu s ostatními žáky školy této krásné akce zúčastnili i my.
 

Bílí jeleni

Děti nakreslily i krásné obrázky bílých jelenů, které jsme viděli v oboře zámku Žleby.
 

Zámek Žleby

Zážitky z výletu jsme si připomněli také ve výtvarné výchově, kdy jsme malovali zámek Žleby.
 

Ovocný den

1. června jsme ve 3. třídě uspořádali ovocný den. V rámci projektu Ovoce do škol jsme dostali bednu plnou exotického ovoce, takže jsme společně krájeli a ochutnávali. Nejvíce dětem chutnalo granátové jablko, nejméně asi avokádo. Kromě mlsání jsme také vyhledávali informace o ovoci na internetu a vytvářeli jsme o něm plakátky, hodně jsme počítali a malovali. Z plastelíny, kartonu a látky jsme zhotovili pěkné obrázky s ovocným zátiším.