Vyhledávání

Duben 2017

Pohodová třída

24. dubna jsme spolu s Léňou a Jarmi absolvovali zážitkový program prevence Charity Třebíč. Ověřili jsme si, že každá situace se mnohem lépe vyřeší, když budeme kamarádi a potáhneme za jeden provaz. Vyzkoušeli jsme si, jak řešit konfliktní situace. Pochopili jsme, že každý z nás je zodpovědný za to, jakou atmosféru ve třídě společně vytvoříme. 
 

Sovičky

Jako dáreček pro budoucí prvňáčky k zápisu jsme ve 3. třídě vyráběli kartonové sovičky.
 

Zvířata ze zoo

Po návštěvě jihlavské zoo děti kreslily zvířata, která se jim nejvíce líbila.
 

Velikonoční výrobky

Krásné velikonoční výrobky děti zhotovily i doma. Ve 4. třídě určitě ledacos využijeme, protože spousta nápadů je opravdu dobrá.
 

Velikonoční dílny

V letošním rukodělném miniprojektu jsme ve škole vyráběli velikonoční dekorace se zajíčky. Přes prázdniny děti navíc dostaly za úkol vymyslet a vyrobit jakýkoliv výrobek s velikonočním motivem - opravdu cokoliv. Může to být třeba kraslice, košíček, papírový zápich ... (fantazii se meze nekladou). Nejlepší nápady pak můžeme využít při velikonočních dílnách příští rok. Už se na vaše výrobky moc těším.
 

Zoo křížem krážem

Výukový pořad Centra PodPovrch jsme měli zamluvený 10. dubna po návštěvě knihovny. V programu "Zoo křížem krážem" jsme absolvovali téměř dvouhodinovou prohlídku s průvodcem, který nám o zvířatech vyprávěl spoustu zajímavostí a odpovídal na všechny naše dotazy. Počasí jsme si objednali nádherné a opravdu skvěle vyšlo, takže jsme z výletu odjížděli unavení,ale spokojení.
 

Čeští ilustrátoři

V Městské knihovně v Jihlavě jsme se zúčastnili výchovně vzdělávacího programu "Čeští ilustrátoři". Pořad přímo navazoval na náš třídní projekt a spoustu znalostí jsme využili v soutěži družstev. 
 

Ilustrátoři dětských knížek

Začátkem dubna jsme pracovali na dalším třídním projektu, který byl věnován obrázkům v dětských knihách. Zaměřili jsme se na sedm významných ilustrátorů - Adolfa Borna, Josefa Ladu, Zdeňka Milera, Radka Pilaře, Ondřeje Sekoru, Zdeňka Smetanu a Helenu Zmatlíkovou. Děti ve dvojicích řešily řadu různorodých úkolů napříč všemi předměty a s pomocí obrázkových knížek seznámily spolužáky s dalšími malíři.
 

Klíč k jaru

S paní učitelkou Hejlovou děti kreslily klíče k odemykání jara.