Vyhledávání

Květen 2015

Zvířátka ze zoo

Po návštěvě zoologické zahrady děti kreslily zvířata, která se jim nejvíce líbila.
 

Zoologická zahrada v Jihlavě

Po návštěvě knihovny jsme zavítali také do jihlavské zoologické zahrady, kam se děti moc těšily. Počasí naštěstí vyšlo, bylo trochu chladněji, ale přestalo pršet hned, jak jsme si oblékli pláštěnky. Kromě zvířat děti nejvíce zaujal stánek s občerstvením. 
 

Návštěva knihovny

27. května jsme navštívili knihovnu v Jihlavě, kde pro nás byl připraven vzdělávací pořad "Knížka - moje kamarádka". Děti se seznámily se systémem půjčování knih, dozvěděly se spoustu zajímavostí o dětské literatuře a ve studovně si také zasoutěžily.
 

Fotografie třídy

Motýli

Zdařilé obrázky motýlů děti kreslily suchým pastelem.
 

Třídní projekt "Jaro"

"Jaro" je třetí částí cyklu třídních projektů prvňáčků. Projekt vycházel z učiva prvouky, kdy jsme si o jaru a změnách v přírodě vyprávěli. V průběhu března, dubna a května jsme v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností vytvořili řadu prací s jarní tematikou. Naučili jsme se nové písničky Jaro a Hra na květiny. 20. května jsme téma jara uzavřeli celodenním projektovým dnem plným soutěží v čtení, psaní, počítání i sportu. Děti se moc snažily, velice pěkně pracovaly.  Za nejlepší výkony byly opět předávány zasloužené medaile. 
 

Kytičky

Pro včelky jsme z barevného papíru vyráběli také kytičky, které jsme vystavili na chodbě před třídou, ale spoustu si jich děti zhotovily také domů.
 

Včelky

Jedním z výrobků našeho jarního projektu byly včelky z kinder-vajíček.
 

Jarní básničky

Při jarním projektu děti opisovaly básničky o květinách.
 

Kreslení s pravítkem

V geometrii jsme začali rýsovat podle pravítka. Abychom se v rýsování více procvičili, kreslili jsme s pomocí pravítka také obrázky. Aby byly ještě hezčí, obtáhly je děti fixem, dokreslily detaily a vybarvily.
 

Pampelišky

Rozkvetlé pampelišky děti vytvořily z barevného a krepového papíru.
 

Zvířata v rodinách

Minulý týden jsme společně s ostatními žáky školy absolvovali vzdělávací pořad pana Hořáka ze záchranné stanice Ikaros "Zvířata v rodinách", kde jsme si mohli prohlédnout neobvyklé živočichy a dozvěděli se o nich spoustu zajímavých informací. Zvířata, která jsme viděli, jsme ve výtvarné výchově také namalovali. Na našich obrázcích je korálovka královská, užovka červená, ježek africký bělobřichý, ježek africký ušatý, chameleón jemenský, chameleón pardálí, strašilka australská, pakobylka indická rohatá, pavouk smitka, fretka, činčila a agama vousatá.
 

Den matek

Ve středu 6. května proběhla v naší třídě oslava Dne matek. Děti tak mohly svým maminkám předat všechny dárečky, které vyrobily a zároveň zazpívaly, zatančily, zarecitovaly. Snažili jsme se o vytvoření neformálního setkání plného pohody. Snad se u nás všem maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a sourozencům, kteří přijali naše pozvání, líbilo.

Více fotografií zde.

Papírové růže

Podávám ti, mámo, růži,
zkus se usmát, to ti sluší.
Já mám mámu tuze krásnou,
když se směje, všichni žasnou.
 

Zdobení perníčků

Jako pohoštění na oslavu děti zdobily perníčky.
 

Košíčky

Dalším výrobkem pro maminky byly papírové košíčky, do kterých jsme potom uložili zdobené perníčky.
 

Papírové hrníčky

Začátek května byl v naší třídě plný chystání pro maminky. Jedním z výrobků byly dekorativní papírové hrníčky s fotografiemi dětí.
 

Přáníčka ke Dni matek

Výroba přáníček ke Dni matek dala dětem opravdu zabrat. Pracovali jsme technikou quilling (stáčení papírových proužků). Někdo byl opravdu hodně pečlivý a trpělivý, někdo trochu méně, ale všechna přáníčka byla dělaná s láskou . Snad se maminkám naše srdíčka budou líbit. 
 

Maminčin portrét

Do přáníček ke Dni matek děti nakreslily také portréty svých maminek.