Vyhledávání

Květen 2016

Olympijské sporty

V rámci projektu RIO de Stonařov jsme také kreslili přehled sportovních disciplín LOH.
 

Plyšáková olympiáda

Na konci května probíhá ve všech ročnících naší školy celoškolní projekt Rio de Stonařov, který souvisí s nadcházejícími OH v Rio de Janeiru. Protože druháci už dlouho prosí, abychom si někdy udělali plyšákový projekt, spojili jsme dvě věci a v pondělí 30. května uspořádali plyšákovou olympiádu. Všichni závodníci si s pomocí dětí vedli velmi zdatně, každému plyšákovi se podařilo nějakou medaili vybojovat. 
 
 
V úterý odpoledne ale už nebudou soutěžit plyšáci, ale rodinná (nebo kamarádská) družstva. Už se na všechny těšíme. Doufejme, že počasí bude trochu přát, aby se OH Rio de Stonařov mohly konat venku, ale v případě deště jsou připraveny soutěže i ve škole.

Mamuti

Ještě jedno ohlédnutí za letošním školním výletem. Rudkou jsme kreslili mamuty, které jsme viděli v Brně v muzeu pravěku Anthropos.
 

Punkevní jeskyně

Zážitky z výletu děti pěkně zachytily také na obrázcích. Punkevní jeskyni jsme malovali tuší. 
 

Školní výlet - Moravský kras

20. května jsme se společně s žáky 3. třídy vypravili na školní výlet do Moravského krasu. Obdivovali jsme krásy krápníkové Punkevní jeskyně, při prohlídce jsme se dostali až na dno propasti Macocha. Na lodičkách jsme pluli po podzemní řece Punkvě, trochu adrenalinu jsme si užili při jízdě lanovkou na horní vyhlídku Macochy. Nemohl chybět ani prostor pro nezbytné nákupy suvenýrů a potom jsme již putovali lesní stezkou zpátky ke Skalnímu mlýnu, kde jsme měli zaparkovaný autobus. Cestou domů jsme se zastavili ještě v muzeu pravěku Anthropos v Brně. Výlet se vydařil, vrátili jsme se domů plni krásných zážitků, dokonce i počasí vyšlo na jedničku.
 
 
 

 

Malovaní ptáčci

Spousta barevných ptáčků, které děti namalovaly, teď zdobí vchod do naší třídy.
 

Jarní zahrádka

Po delší době jsme opět vytáhli vodové barvičky a namalovali obrázky jarní zahrádky plné tulipánů, narcisek a petrklíčů.
 

Den matek

12. května proběhla v naší třídě oslava Dne matek. Stejně jako v loňském školním roce jsme s dětmi nacvičili asi hodinový program plný zpěvu a tance, zazněly také básničky. V průběhu představení děti předaly maminkám dárečky, které pro ně vyrobily. Snad se u nás všem maminkám, tatínkům, babičkám a sourozencům líbilo a společně strávené odpoledne pro ně bylo příjemným zážitkem.
 

Srdíčka pro maminku

Jako jeden z dárků pro maminky jsme vyráběli srdíčka s maminčiným portrétem. Obrázek jsme dekorovali fialovými růžičkami.
 

Vázičky

Z kartonových rolí jsme vyráběli zdobené vázičky, do kterých jsme udělali papírové kytičky a růžičky.
 

Tulipány

Básničky, které děti na oslavě Dne matek recitovaly, byly napsány na obrázku laděném opět do fialkové barvy.
 

Přáníčka ke Dni matek

Ve stejném dekoru jako ostatní výrobky pro maminky jsme zhotovili také přáníčka s milými vzkazy. Snažili jsme se, aby celá sada dárečků byla sladěná do stejných barev - fialové a růžové.
 

Obrázek s kytičkou

Jako doplňkový dáreček děti vyrobily obrázky s kytičkami z barevného papíru.