Vyhledávání

Květen 2019

Zážitky z výletu

Ve výtvarné výchově jsme malovali své zážitky ze školního výletu.
 

Školní výlet

Páťáci se 28. a 29. května vydali na dvoudenní výlet do Brna a Žďáru nad Sázavou. V Brně jsme navštívili Planetárium, kde jsme absolvovali prohlídku hvězdné oblohy a program Astronaut. Potom jsme se přesunuli do vědeckého zábavního parku VIDA u brněnského výstaviště. Večer jsme dorazili vlakem do Žďáru nad Sázavou. Přespali jsme v chatkách kempu u Pilské nádrže. Ráno jsme navštívili žďárský zámek a v něm i Muzeum nové generace s programem Jaké příběhy přináší voda. Nakonec jsme si prohlédli poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zařazen v seznamu památek UNESCO. Při cestování jsme využili různé druhy dopravy. Jeli jsme autobusem Regiojet, vlakem i brněnskou „šalinou“. Počasí nám letos sice moc nepřálo, ale přesto jsme si poslední výlet na prvním stupni velice užili a vrátili jsme se domů plní společných zážitků.

Výběr fotografií.                                                                           Všechny fotografie.

 

MS v hokeji

V květnu se v Bratislavě konalo 83. mistrovství světa v hokeji. Ve výtvarné výchově jsme v této době malovali obrázky hokejistů.
 
 Fotografie. 

Den matek

Ve čtvrtek 16. května proběhlo v naší třídě již tradiční setkání dětí a maminek u příležitosti oslavy Dne matek. Letos už naposledy, protože příští rok budou děti na druhém stupni. Stejně jako v minulých letech připravily děti program plný zpěvu a tance. Nemohla samozřejmě chybět ani naše třídní hymna Buchet je spousta, kterou děti celé vystoupení zahájily. Maminky dostaly také vlastnoručně vyrobené dárečky. Snažili jsme se o vytvoření neformálního setkání plného pohody, proto doufáme, že se u nás maminkám líbilo.
 

Přáníčka

Od začátku května jsme pilně pracovali na výrobě dárečků pro maminky. Jedním z nich byla přáníčka, ve kterých byla i básnička, kterou si děti vybraly k recitaci. Některé děti dokonce složily i básničku vlastní.
 

Krabičky

Krabičky na drobnosti jsme vyráběli z cívek od izolepy a zdobili (stejně jako přáníčko) kůží a korálky.
 

Ptáček v kleci

Dalším dárečkem byli ptáčci v kleci.
 

Svíčky

Protože už jsme starší, zkusili jsme si i odlévání svíček. Za skleničky moc děkujeme paní Špačkové.
 

Květiny

Na Dni matek nikdy nesmí chybět květiny. Ty letošní byly skládané z barevného papíru.