Vyhledávání

Leden 2016

Pololetní vysvědčení

28. ledna dostali druháci pololetní vysvědčení. Protože letos je už trošku těžší učení než loni, přibylo pár dvojek, ale i tak měly děti velmi pěkné výsledky. 12 žáků naší třídy prospělo s vyznamenáním.
 

Mozaika

K vytvoření mozaiky se zimním motivem bylo potřeba hodně stříhání a lepení, ale hlavně hodně trpělivosti. Druháci jsou velmi šikovní, takže všechny obrázky se krásně vydařily.
 

Sněhuláci z vaty

Zimní obrázek se sněhulákem z vaty byl další lednovou výtvarnou prací.
 

Sněhové vločky

Protože venku konečně začalo mrznout, dotvořili jsme si zimní atmosféru ve třídě slepováním papírových vloček. Ačkoliv vypadají složitě, jejich výroba je poměrně jednoduchá a mnohé děti si stihly zhotovit i jednu nebo více vloček domů.
 

Dárečky k zápisu

V pátek 22. ledna proběhne v naší škole zápis budoucích prvňáčků. Ve všech třídách na 1. stupni se pro tuto příležitost vyrábějí upomínkové dárečky. Druháci vyrobili z ruliček od toaletního papíru pěkné kočičky a většina dětí si stihla vyrobit i jednu kočičku pro sebe domů na hraní.
 

Víly

Na přání dětí jsme si nakreslili také víly, o kterých jsme četli v čítance. Kresba je rychlá a jednoduchá, jen s využitím pastelek nebo fixů.
 

Dášeňka

Po přečtení knihy Karla Čapka jsme podle fotografií Dášeňku a také její maminku Iris malovali.

Fotografie zde.

Rodinka sněhuláků

Dnes jsme trochu patlali tlapičky v barvě. Výsledkem jsou hezké obrázky celých rodinek sněhuláků.
 

Recitační soutěž

V úterý 5. ledna proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Až na jedinou výjimku se všichni žáci vzorně připravili. Vybrali jste si hezké básničky, uměli jste je moc pěkně zpaměti, všichni se opravdu snažili a zaslouží si obrovskou pochvalu. Jde ale o soutěž a tak do školního kola nemohou postoupit všichni. Rozhodování bylo moc těžké, protože každý přednášel svou básničku nejlépe, jak dovedl. Tím se vlastně stal každý sám sobě vítězem. Do školního kola, které se bude konat 2. února, nakonec postupují děti, které recitovaly přece jen o trošku lépe než ostatní: Tomášek, Elenka, Nelinka, Michalka S., Michalka N. a Lucinka, za kterou se děti moc přimlouvaly. Básničky doma poctivě opakujte, občas si je ve škole ještě zkusíme, aby v únoru všechno dobře dopadlo.

Vzpomínky na Vánoce

Co nám přinesl Ježíšek? Po prázdninách byly děti plné dojmů. Každý dostal krásné dárečky, které jsme na přání dětí také malovali.