Vyhledávání

Leden 2017

Ptáčci v zimě

V pracovních činnostech jsme vyráběli obrázky s textilními ptáčky. Mrazivého efektu jsme docílili malováním přes starý krajkový ubrus.
 

Zimní městečko

Okna ve třídě jsme si vyzdobili zimními vystřihovánkami. 
 

Čím bych chtěl(a) být

Děti se letos v prvouce opět zamýšlely, čím by chtěly být. Samozřejmě se zájmy dětí rok od roku mění - lze porovnat i s minulými lety:
 
 
 

Sněhuláci

Obrázky jsme vytvářeli s využitím trochu netradiční techniky rozžehlování voskovek. Vznikl papír se zajímavou strukturou, ze kterého potom děti vystřihovaly sněhuláky.                                                                                                                     Fotografie zde.

Zimní stráň

Prostorové obrázky zimní krajiny jsme vytvořili kombinací kresby a malby, detaily jsou dokreslované zvlášť a do obrázku potom dolepovány. 
 

Recitační soutěž

Ve středu 11. ledna u nás proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Téměř všechny děti (pouze s jedinou výjimkou) se velice pěkně připravily. Všichni jste se moc snažili, letos jste měli už mnohem náročnější texty než v loňském školním roce. Vybrali jste si moc hezké básničky, uměli jste je krásně zpaměti, všichni zasloužíte velikou pochvalu. Do školního kola, které se bude konat 7. února, nakonec postupují Michalka N., Matoušek, Tomášek a Elenka.
 

Sněhové vločky

Podklad k obrázku jsme namalovali vodovou nebo anilínovou barvou, kterou jsme rozpíjeli solí. Sněhové vločky pak děti vystřihovaly podle své fantazie.
 

Tři králové

My tři králové jdeme k vám,
štěstí, zdraví vinšujem vám.
 
 

Vánoční dárky

Co nám nadělil Ježíšek?