Vyhledávání

Listopad 2014

Třídní projekt "Podzim"

  • "Podzim" je součástí velkého cyklu 4 třídních projektů (Jaro, Léto, Podzim, Zima), které budeme realizovat v 1. třídě. Těžiště práce bylo zejména ve výtvarné výchově a pracovních činnostech, kde jsme v průběhu podzimních měsíců vyrobili řadu výrobků z podzimní tematikou. Ve velké míře jsme se snažili využívat přírodní materiály, které podzim nabízí. V hodinách prvouky jsme si podrobně o podzimu a o změnách v přírodě vyprávěli. 26. listopadu jsme uzavřeli naši práci celodenním projektovým dnem plným podzimních soutěží. Děti soutěžily ve čtení a psaní slov, uspořádali jsme také matematické závody, ve kterých nakonec nezvítězil ten, kdo vypočítal příklady jako první, ale ten, kdo je vypočítal jako první správně. Společně jsme podle mnoha dalších příkladů na sčítání a odčítání do 7 vybarvovali velký obrázek podzimu podle předlohy malíře Josefa Lady. Při práci si děti zanotovaly písničku Jaro, léto, podzim, zima, kterou znaly ze školky, chvíli jsme byli soutěžit i venku v lese. Následující den jsme za nejlepší výkony ve všech soutěžích rozdávali podzimní medaile. Všechny děti byly moc šikovné, odvedly opravdu velký kus práce, aniž by měly pocit, že se něco učí.  
 

Strašáci do zelí

Posledním letošním podzimním výrobkem byli tito strašáci.
 

Zdobení vánočního stromečku

Stromeček už je nazdoben a čeká na sobotní slavnost, kdy bude společně se stromečky ostatních tříd vystaven na městečku.
 

Vánoční ozdoby

U příležitosti slavnostního rozsvěcení vánočního stromu ve Stonařově zdobí děti po třídách své stromečky. Náš stromeček budeme mít společně s páťáky. Ozdoby jsou z notového papíru se stříbrnými detaily. Vyráběli jsme andílky a opravdu hooodně dlouhý vánoční řetěz.
 

Těšíme se na Vánoce

Vánoční obrázky vznikly jako nabídka do vánočního čísla školního časopisu. Uvidíme, který obrázek nakonec bude vybrán.
 

Martin na bílém koni

Na zimu a na sníh se všechny děti už moc těší. Svatý Martin nám sněhovou nadílku zatím ještě nepřivezl, máme krásný podzim, takže na sníh musíme ještě chvíli počkat. 11. listopadu jsme ve výtvarné výchově Martina na bílém koni malovali. Použitá technika - kresba tuší, vybarvování pastelkami.
 

Můj pokojíček

Docela hezké obrázky vznikly v hodině prvouky při povídání o dětském pokoji.
 

Podzimní aranžování

Dalším podzimním tvořením v naší třídě byla tvorba obrázku ze suchých rostlin. Jeho výroba nebyla vůbec těžká, ale někdy je krása opravdu právě v jednoduchosti.
 

Podzimní paleta barev

Pan Podzim obchází Zemi a maluje ji překrásnými barvami. Paletu pro tohoto malíře jsme vyráběli v pracovních činnostech.
 

Hroznové víno

Na obrázky hroznového vína jsme využili listy, které nám zbyly ve třídě. Jednotlivé kuličky hroznů jsou vytvořeny pomocí otisků korkovou zátkou.