Vyhledávání

Listopad 2015

Andělé z papíru

V posledních listopadových pracovních činnostech jsme se pustili do výroby dekorativních andělů z papíru.
 

Rozsvícení vánočního stromu

Malé ohlédnutí ze slavnostního rozsvěcování vánočního stromu ve Stonařově s přehlídkou stromečků tříd:
 

Čerti

Za týden bude chodit Mikuláš s andělem a čerty. A právě ty jsme v poslední výtvarné výchově malovali. Pozadí je natisknuto bublinkovou fólií a samotné čerty děti nakreslily přírodním černým uhlem.
 

Zdobení vánočního stromečku

Ve čtvrtek 26. listopadu jsme nazdobili náš třídní stromeček. Čtvrťáci, kteří se na výrobě ozdob také podíleli, nám jej potom pomohli dokončit.
 

Chaloupka

Na školní akademii nacvičujeme pohádku O červené Karkulce. Společně malujeme kulisy pro naše představení. Pro babičku potřebujeme chaloupku. Než jsme se pustili do výroby té velké, namalovaly děti návrhy, jak by chaloupka měla vypadat. Nakonec jsme vybrali vlastně všechny, ale ani jednu celou - z jedné jsme použili střechu, z jiné komín, z jiné okna, z jiné třeba zahrádku. Jak bude nakonec chaloupka vypadat, to si necháme jako překvapení.
 

Výroba vánočních ozdob

U příležitosti slavnostního rozsvícení vánočního stromu ve Stonařově vyrábí děti ve všech třídách vánoční ozdoby. Druháci budou mít společný stromeček se čtvrťáky, vyrábíme ozdoby v modré a stříbrné barvě.
 

Perníková chaloupka

V pátek 13. listopadu jsme společně s 3. třídou zhlédli divadelní představení páťáků, které nacvičili v předmětu dramatická výchova. Za dva roky budeme mít dramatickou výchovu ve škole i my, tak nás podobný úkol bude čekat také.
 

Zdravá výživa

11. listopadu jsme absolvovali výchovně vzdělávací program Charity Třebíč o zdravém životním stylu. Formou netradičních her, soutěží a dalších činností jsme si zopakovali zásady zdravé výživy. Nejvíce se dětem líbilo maňáskové divadlo o ovečce Viki. V polovině prosince nás čeká ještě další část programu.
 

O pyšné noční košilce

V rámci mimočítankové četby prožíváme příhody pejska a kočičky z krásné knížky Josefa Čapka. Pohádku "O pyšné noční košilce" jsme také namalovali.
 

Čím bych chtěl(a) být

V písance měly děti napsat, čím by chtěly být. Hned je napadlo, že by si to chtěly také namalovat. Zajímavé je, jak se od loňského školního roku názory dětí změnily. Stále převládají veterinářky, ale přibyla i celá řada nových povolání - herečka, lékař, opravář, pekařka, policista, prodavačka v drogerii, švadlena, voják a výrobce hokejek. Tak uvidíme, čím jednou děti budou.

Fotografie zde.

Netopýři

Netopýři nocí víří,
mají křídla netopýří.
Mají myší kožíšky,
míří přímo do výšky.
 

Jablka a hrušky

Obrázky podzimního ovoce namalovaly děti voskovými pastely a vodovými barvami.
 

Mrkev a petržel

Prvním listopadovým tvořením jsme se ještě vrátili k našemu zeleninovému projektu. Z barevného a krepového papíru děti vyrobily celý záhon mrkve a petržele.