Vyhledávání

Prosinec 2015

Vánoční dílny

Stejně jako v loňském školním roce proběhl v posledním předvánočním týdnu ve 2. třídě rukodělný projekt "Vánoční dílny". Vyráběli jsme vánoční dekorace - stromeček ze šišek, malého andílka, hvězdu, svícen a papírový betlém.
 

Červená Karkulka

Naše představení na školní vánoční akademii se podařilo. Všechno to dlouhé chystání a nacvičování nakonec stálo za to. Moc děkuji za nádherné květiny a dárečky. Překvapili jste mě a udělali mi velikou radost. Bez obrovské píle a nasazení dětí bychom se ale do podobného projektu nikdy nemohli pustit. Jste skvělá třída a práce s vámi mě moc těší. Pokud vám elán vydrží, příští rok se můžeme společně pustit do další operky. 
 
Ještě jednou DĚKUJI !!! 
 

 

Karkulka - přípravy

Malý pohled do zákulisí a příprav na naše vystoupení.
 
Touto cestou bych chtěla moc poděkovat všem maminkám za podporu a za pomoc. Nejvíce paní Brancuzské za ušití nádherných kostýmů pro ptáčky, paní Zvěřinové za krásný kostým Karkulky, paní Smutné za zapůjčení kostýmu pro jednoho ze zajíčků, dědečkovi Tomáška Zvěřiny za vyřezání dřevěného nože pro myslivce, paní Jurkové za opatření klobouku a zakoupení krásné živé kytičky pro Karkulku, ... a všem ostatním, kteří nám svým dílem pomohli. Je s vámi (a s vašimi dětmi) radost spolupracovat.
 

Zdravý životní styl

15. prosince proběhla v naší třídě druhá část preventivního programu Charity Třebíč. Zábavnou formou jsme se dozvěděli, co všechno je potřeba k tomu, aby člověk byl tělesně a duševně zdravý a cítil se dobře.
 

My už se těšíme na Ježíška

Už se zase těšíme na Ježíška.
Copak nám letos nadělí?
Copak asi dostanem od Ježíška?
To bychom rádi věděli.
 

Vánoční svíčky

Dekorativní obrázky vánočních svíček jsme namalovali voskovkami a anilinovými barvičkami.
 

Stromy

Abstraktní obrázky stromů a spoustu sněhových vloček jsme vytvářeli ve výtvarné výchově začátkem prosince.
 

Přišel k nám Mikuláš

V pátek 4. prosince prožili druháci celý den s Mikulášem, čerty a anděly. I když měli pocit, že se ten den vlastně vůbec neučí, odvedli neuvěřitelné množství práce. Opisovali jsme básničky a říkanky o Mikulášovi, četli jsme o něm pohádku, luštili rébusy, zpívali jsme novou písničku Mikuláš, čekaly nás také andělské a čertovské počty, vyrobili jsme si masku čerta a společnými silami jsme namalovali Mikuláše v životní velikosti. V předchozích dnech jsme k tématu malovali čerty a vyráběli papírové anděly. Mikuláš se svou družinou nás tento den také navštívil. Protože v naší třídě máme samé hodné děti a zlobíme jen občas a malinko, pochválil nás a všechny děti dostaly sladkou odměnu.
 
 
Mikuláš 
(písnička):
 
Mikuláš,Mikuláš až večer přijde k nám,
Mikuláš ,Mikuláš já mu zazpívám,
Mikuláš,Mikuláš má nůši velikou,
já ho znám, chodí k nám s velkou nadílkou.
 
Za ním už se tlačí čerti s rohama,
pekelně se mračí a dupou nohama.
Všechny děti straší, drží tradici,
Každý čert má s sebou svoji čertici.
 
Mikuláš, Mikuláš......
 
Anděl křídly kývá, ale nelítá,
do knihy se dívá, hříchy počítá.
Když mu všechny děti řeknou básničku,
zaletí si s čerty zahrát honičku.
 
Mikuláš, Mikuláš......
 
Už se na něj těší děti, dospělí,
vyhlíží u dveří, až se objeví.
Čerti, jak se sluší, zvonkem cinkají,
ti se, na mou duši, odbýt nedají.
 
Mikuláš, Mikuláš.....