Vyhledávání

Prosinec 2017

Vánoční tvoření

Poslední vyučovací den před vánočními prázdninami je v naší třídě věnován již tradičně rukodělným dílnám. Letos jsme vyráběli krajkového anděla a malovali sádrové ozdoby.
 

Vánoční hvězdy

Poinsettie na prostorovém obrázku děti vyrobily z textilní fólie.
 

Vánoční baňky

Obrázek s vánočním motivem kreslily děti pastelkami.
 

Dvanáct měsíčků

Po Šípkové Růžence, Karkulce a Budulínkovi jsme na letošní školní akademii nacvičili čtvrtou a poslední operku pana Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Letos nám dal nácvik obzvlášť zabrat, protože operka O dvanácti měsíčkách byla nejdelší a nejtěžší. Nakonec se nám hlavně díky vaší šikovnosti a vytrvalosti (které bylo opravdu třeba) i toto dílko podařilo velmi pěkně zvládnout. Moc nám pomohli také mladší sourozenci Sofinka, Adélka, Davídek a Filípek, kterým musíme moc poděkovat. Bez nich bychom operku těžko dali dohromady, protože ve třídě nás tolik není. Velké poděkování patří také panu Špačkovi za zhotovení krásného kyje pro měsíčky, všem ostatním, kteří s přípravou jakkoliv pomohli... a vám - dětem - za krásné růže, udělali jste mi velkou radost.
 

Dvanáct měsíčků - zkoušení

Celou pohádku jsme nacvičovali více než dva měsíce. Na fotografiích je malý pohled do zákulisí při zkouškách ve třídě a v kulturním domě. 
 

Dvanáct měsíčků - přípravy

K pohádce hrané na akademii si děti samy namalovaly pěkné kulisy.
 

Josef Lada - výtvarná soutěž

Ke 130. výročí narození Josefa Lady byla svazkem obcí Ladův kraj vyhlášena celostátní výtvarná soutěž na motivy jeho literární tvorby pro děti. Ve 4. třídě jsme kreslili obrázky podle knihy Mikeš a v říjnu jsme je do soutěže odeslali. 10. prosince proběhlo v Hrusicích slavnostní vyhlašování výsledků soutěže, na které byly pozvána i Pavlínka Votavová. Zde v kategorii dětí 9-11 let získala krásné 3. místo. Ocenění si převzala přímo z rukou předsedy komise Josefa Lady (vnuka slavného malíře a spisovatele). Gratulujeme.
 
 
 

Den s Mikulášem, andělem a čertem

5. prosince jsme celý den pracovali na různých úkolech z českého jazyka a matematiky, které spojovalo společné téma: "Mikuláš, anděl a čert".
 

Mikulášská nadílka

5. prosince navštívil také naši třídu Mikuláš. 
 

Mikuláš, anděl a čert

Obrázky anděla, Mikuláše a čerta jsme malovali anilínovými barvičkami.