Vyhledávání

Únor 2017

Stopy ve sněhu

Na přání dětí jsme se v prvouce vydali na zimní výpravu, na které jsme si prohlíželi stopy zvířat. 
 

Sovičky

Sovičky jsme si vyrobili také z ruliček od toaletního papíru.
 

Barevné sovy

Poslední únorový týden ve výtvarné výchově byl ve znamení sov. Pěkné obrázky nočních ptáků děti malovaly anilínovými barvičkami.
 

Za pohádkou všemi světadíly - Amerika

S pohádkou Hošík Oškliveček jsme splnili 3. část etapové soutěže Městské knihovny v Jihlavě. Děti úspěšně zvládly vyplnění pracovních listů a namalovaly velmi pěkné obrázky k pohádce.
 

Pokojíčky

V průběhu ledna a února jsme v naší třídě pracovali na rozsáhlém výtvarném projektu, ve kterém jsme vyráběli pokojíčky. Už začátkem ledna jsme začali sbírat různé krabičky, potom si každý svůj pokoj vymaloval nebo vytapetoval, přilepil koberec a z krabiček, špulek od nití, korkových zátek, korálků a barevného papíru vyrobil nábytek.Zbývalo pověsit na zdi obrázky, do oken záclonky a do postýlek ušít peřinky (to dalo nejvíc práce). Celá výroba zabrala spoustu hodin, ale děti pracovaly se zaujetím a na výsledcích to je vidět. Hotové pokojíčky jsme vystavili ve třídě a také na dolní chodbě.
 

Pololetní vysvědčení

1. února bylo všem žákům naší školy předáno pololetní vysvědčení. Ve třetí třídě už je učení o dost těžší než ve druhé, přibyly i nějaké dvojky, ale přesto mělo 14 dětí naší třídy vyznamenání. Doufejme, že i v druhém pololetí se nám bude dařit stejně dobře (nebo i lépe).