Vyhledávání

Září 2017

Motýli

Prostorové obrázky motýlů byly poslední vzpomínkou na léto.
 

Kocour Mikeš

Svazek obcí Ladův kraj vyhlásil ke 130. výročí narození Josefa Lady výtvarnou soutěž na motivy jeho literární tvorby pro děti. Obrázky, které jsme podle knihy Mikeš nakreslili, odešleme do Hrusic v průběhu měsíce října.
 
 

Den s Mikešem a Josefem Ladou

25. září jsme ve 4. třídě společně prožili "Den s Mikešem a Josefem Ladou". Blíže jsme se seznámili s životem a tvorbou Josefa Lady. Těžiště práce spočívalo v četbě a práci s textem, kdy děti plnily řadu různorodých úkolů, nechybělo ani počítání a kreslení.
 

Katakomby

Po skončení výuky na dopravním hřišti jsme navštívili také jihlavské podzemí.
 

Dopravní hřiště

V pátek 22. září jsme absolvovali první část výuky na dopravním hřišti. V tomto školním roce pojedeme na dopravní hřiště ještě dvakrát.
 

Zeleninové záhony

Ve výtvarce jsme kreslili obrázky zeleninové zahrádky.
 

Trvalky - výhra v soutěži

Na konci minulého školního roku jsme odeslali obrázky do výtvarné soutěže "Trvalky - Namalujte nám písničku". Do soutěže posílaly výkresy děti z celé republiky, podle pořadatelů jich nakonec přišlo více než tisíc. Ty nejhezčí obrázky budou promítnuty v O2 aréně, kde se budou 28. října letošního roku konat hned dva slavnostní koncerty k výročí padesátileté spolupráce pánů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.  S velkou radostí oznamuji, že většina obrázků, které jsme do soutěže poslali, byla zařazena do výběru 50 nejlepších. Pro 5 nejzdařilejších prací byla vyhlášena hlavní cena - výhra rodinné vstupenky na koncert Trvalky do O2 arény. Mám obrovskou radost, protože se nám podařilo získat hned dvě ceny. Vstupenky na koncert pro celou rodinu vyhrála Dominika Pokorná a Elena Zvěřinová. Moc gratuluji!!!
 

Školní řád

Na začátku školního roku jsme si podrobně zopakovali pravidla chování podle školního řádu. Děti měly dobrý nápad a školní řád ve skupinách zpracovaly i výtvarně.
 

Ryby - mozaika

Tvorba mozaiky byla velmi náročná, ale obrázky, které děti vytvořily z odstřižků obrázkových časopisů, jsou velmi zdařilé.
 

Květiny

Obrázky květin jsou vytvořené kombinací lepení a dokreslování lihovým fixem.